Městská knihovna Jáchymov vyhlašuje celoroční soutěž pro žáky ZŠ

LOVCI PEREL

Soutěž začíná od 1. 2. 2017. do 11. 12. 2017

 Pravidla soutěže LOVCI PEREL:

Každý dětský čtenář, který se zapojí do celoroční soutěže, obdrží v knihovně pas (dané kategorie) se svým jménem.

Pasy jsou barevně odlišeny podle tří kategorií:

Žluté pasy pro děti 1. –  3 třída ZŠ

Zelené pasy pro děti 4. – 6. třída ZŠ

Modré pasy pro děti 7. -9. třídy ZŠ

 

Nasbírejte 50 perel a otevřete si na konci roku truhlu s pokladem!

 

Za každou přečtenou knihu získá čtenář jednu PERLU – korálek, který si navlékne na svůj provázek se jménem a zapíše do pasu! Provázky budou pověšeny v dětském oddělení.  

Knihy naučné literatury – započítává se jen 10 knih za rok!

Čtenář může získat speciální PERLY za knihy označené jako „Knihy PERLORODKY“, „RETRO KNIHY“ a „TRŮNÍCÍ KNIHY“, dále získává perly za účast v soutěžích pořádané knihovnou.

 

Speciální hodnocení aneb jak získat více perel za jednu knihu. Speciální knihy budou označené na obalu Perlou s počtem bodů, které dostane čtenář po přečtení.

3 PERLY – KNIHY PERLORODKY: knihy najdeš doporučené v pase. Jedná se o Oceněné knihy a Novinky v dětské literatuře.

4 PERLY – RETRO KNIHY: knihy vydané před rokem 1990, najdeš v pase, nebo doporučení od rodičů (jejich oblíbená kniha z dětství).

5 PEREL – TRŮNÍCÍ KNIHA: Kniha bude vystavena pro každou věkovou skupinu na trůně vždy poslední NEDĚLI v měsíci od 13 hodin do 17 hodin. Knihu si bere ten, kdo přijde první! Pro knihu si čtenář dojde sám, neposílá rodiče ani jiné rodinné příslušníky! Trůnící kniha se může na trůně objevit i během týdne, budeme informovat na FB nebo přímo v knihovně.

1 až 3 PERLY: Účast v soutěžích pořádané knihovnou: křížovka, vyhledávání informací v knihovně, výtvarné a literární soutěže.

 

Pokud chce čtenář zapsat přečtenou knihu do pasu – knihovník formou tří otázek zjistí, zda knihu přečetl! Pak dostane perly a navlékne si je na provázek a zapíše do pasu.